Teknoloji

Koç Holding ve Microsoft Türkiye Bilişim Sektörünün Geleceğin Yetenekleri İçin Güçlerini Birleştiriyor

Koç Holding ve Microsoft Türkiye, ülkemizin bilişim sektöründe küresel rekabet gücüne katkıda bulunmak ve dijital ekonomiyi desteklemek amacıyla Ctrl+ Future programını başlatıyor. Mühendislik son sınıf öğrencileri ve yeni mezun mühendisler, Ctrl+ Future ile yazılım geliştirme ve veri analitiği konularında özel eğitim alacaklar. Programda başarılı olan gençler, eğitimleri devam ederken Koç Topluluğu şirketlerinde staj imkanı bulacaklar.

Programla ilgili görüşlerini paylaşan Koç Holding İnsan Kaynakları Müdürü Umut Günal, “Koç Topluluğu olarak şirketlerimizi ve kuruluşlarımızı geleceğin iş yapış biçimi ve yönetim anlayışına hazırlıyor; Çalışma arkadaşlarımızın yetkinliklerini artıracak gelişim programları sunarız. Bu programların yanı sıra paydaşlarımızla birlikte hayata geçirdiğimiz projelerle geleceğimiz olan gençlere çağın gereklerine uygun olarak kendilerini geliştirme ve mesleki seyahatlerinde ihtiyaç duydukları donanıma sahip olma fırsatı sunuyoruz. . Bu kapsamda Microsoft Türkiye ile başlattığımız Ctrl+ Future ile ülkemizin küresel rekabet gücünü artırmayı, bilgiye dayalı dijital ekonomiyi beslemeyi, genç yeteneklere yazılım geliştirme ve bilişim odaklı bir beceri seti kazandırmayı hedefliyoruz. analitik.”

Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, “Misyonumuz gereği teknolojinin her bireye ve her kuruma katkı sağlaması için çalışıyoruz. Bu program ile yazılımcı veya veri analisti olmak isteyen gençlerimizi yoğun eğitimlerle istihdam edilecek seviyeye taşıyarak kariyerlerinde nitelikli bir başlangıç ​​yapmalarına destek olmayı hedefliyoruz.”

Koç Holding, ülkemizin bilişim alanında küresel rekabet gücüne katkı sağlamak amacıyla Microsoft Türkiye ile Ctrl+ Future programını başlatıyor. Programa katılan son sınıf mühendislik öğrencileri ve yeni mezun mühendisler, Microsoft Türkiye tarafından programa özel olarak geliştirilen online eğitim programları ile yazılım geliştirme veya bilgi analitiği alanlarında uzmanlaşarak proje tasarlama fırsatı bulacaklar. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar, Koç Topluluğu şirketlerinde staj yapma imkanına sahip olacaklardır.

Dijital teknolojilerin sunduğu fırsatların yanı sıra bu fırsatların yarattığı yeni yetenek setlerini ve iş kollarını yakından takip ettiklerini belirten. Koç Holding İnsan Kaynakları Müdürü Umut Günal, “CEO’muz Sn. Levent Çakıroğlu liderliğinde sürdürdüğümüz kültürel dönüşümümüzün en değerli boyutlarından biri olan çevik dönüşüm kapsamında şirketlerimizi ve kuruluşlarımızı iş yapış biçimine ve yönetimine hazırlıyoruz. geleceğin yaklaşımı; Çalışma arkadaşlarımızın yetkinliklerini artıracak gelişim programları sunarız. Bu programlara ek olarak, geleceğimiz olan gençlere çağın gereklerine uygun olarak kendilerini geliştirme ve profesyonel seyahatlerinde ihtiyaç duydukları donanıma sahip olma imkanını, ortaklarımızla birlikte hayata geçirdiğimiz projelerle sunuyoruz. paydaşlar. Bu kapsamda, iş birliği içinde başlattığımız Ctrl+ Future ile ülkemizin küresel rekabet gücünü artırmayı, bilgiye dayalı dijital ekonomiyi beslemeyi ve genç yetenekleri yazılım geliştirme ve bilgi analitiği odaklı bir beceri seti ile donatmayı hedefliyoruz. Microsoft Türkiye ile.”

Kurumların yazılım geliştirme ve bilgi analitiği alanında değerli bir iş gücüne ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Günal, “Ctrl+ Future programı ile gençlerimize kurumların ihtiyaç duyduğu bu alanlarda donanım ve deneyim kazandırmayı amaçlıyoruz. Ülkemizin bu alandaki rekabet gücünü artıracak projemiz sayesinde doğru ve yetkin yeteneklere yatırım yapmak, Topluluğumuzu 2. yüzyıla hazırlayacak iş gücümüzü zenginleştirmek ve dijitale ivme kazandırmak hedeflerimiz arasında yer alıyor. Deprem felaketinin ardından bölgede yaşayan veya okuyan gençlerimize önceliğin verileceğini vurgulayan Günal, “Depremden etkilenen veya birinci derece yakınları olan gençlerimiz, programa öncelikli olarak katılın.”

Koç Holding ile işbirliği ve programa ilişkin görüşlerini paylaşan, Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı “Misyonumuz gereği teknolojinin her bireye ve her kuruma katkı sağlaması için çalışıyoruz. Bu program ile yazılımcı veya veri analisti olmak isteyen gençlerimizi yoğun eğitimlerle istihdam düzeyine taşıyarak kariyerlerinde nitelikli bir başlangıç ​​yapmalarına destek olmayı hedefliyoruz.” Kundakçı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dijitalleşen çalışma ortamı, teknoloji tabanlı iş modellerinin ve iş yapış biçimlerinin de hızla gelişmesinin ve çeşitlenmesinin önünü açtı. Bu proje ile gençlerimize istihdam sağlayacak beceriler kazandırırken, teknoloji sayesinde küresel arenada rekabet edecek firmaların yazılımcı açığını kapatmayı amaçlıyoruz. Şubat ayında yaşadığımız depremden etkilenen gençlerimize öncelik vereceğimizi hatırlatmak isterim. Farklı projelerde birlikte çalışmaktan her zaman gurur duyduğumuz Koç Holding ile hayata geçirdiğimiz Ctrl+ Future programı, yazılımcı veya veri analisti olmak isteyen gençler için bulunmaz bir fırsat. Bu vesileyle gençlere seslenelim: Lütfen önünüze çıkan hiçbir eğitim fırsatını kaçırmayın! Geleceğin teknoloji liderlerinin ortasında olmak için kendinizi dijital çağın yetenekleriyle donatın”.

 

Ctrl+ Future, Koç Topluluğu şirketlerinde istihdam imkanı sunuyor

Pilot uygulaması Mayıs ayında başlayan programa katılmak isteyen mühendislik son sınıf öğrencileri ve yeni mezun mühendisler,   Ctrl+ Future programına Kockaryiyerim.com adresinden başvurabilirsiniz. Eğitim aşaması yaklaşık 2 ay sürecek programda, yazılım geliştirme alanını tercih eden katılımcılar, 2018 yılı ortasında tercihlerini yaptıktan sonra bulut teknolojilerinde yazılım geliştirme çözümleri, programlama dilleri, web geliştirme teknikleri konularında uzmanlık eğitimi alacaklar. ön uç ve arka uç yazılım geliştirme. Veri analitiği alanını seçen katılımcılar, bulut teknolojilerindeki bilgi analitiği ve analiz programlarını öğrenerek bu alanda uzmanlaşacaklardır. Programda başarılı olan gençler, eğitimlerine devam ederken Koç Topluluğu’nun 10’dan fazla bölümünde faaliyet gösteren 100’ü aşkın şirkette staj yaparak deneyim kazanma şansı yakalayacaklar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

akdagmadeniajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu