İş

XTI Aerospace yeni hisse senediyle Nasdaq’a giriş yapmaya hazırlanıyor

PALO ALTO, Kaliforniya – Kapalı Alan İstihbaratı konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Inpixon (NASDAQ: INPX), XTI Aircraft Company ile birleşmesinin Pazartesi günü piyasa saatlerinden sonra tamamlanmasının beklendiğini duyurdu.

Birleşmenin ardından şirket XTI Aerospace, Inc. olarak faaliyet gösterecek ve 13 Mart 2024 Salı gününden itibaren Nasdaq Sermaye Piyasasında “XTIA” sembolü altında işlem görmeye başlayacak. Bu hamle, Nasdaq’ın ilk listeleme ve sürekli listeleme gerekliliklerini karşılamak için Inpixon’ın adi hisse senetlerinin birleştirilmesiyle birlikte gerçekleşti.

XTI Aerospace, bir iş uçağının hızını ve konforunu bir helikopterin çok yönlülüğü ile birleştirmek için tasarlanmış bir dikey kaldırma çapraz uçağı (VLCA) olan TriFan 600’ün geliştirilmesine devam edecek.

Bu uçağın iş, tıbbi tahliye, eğlence ve kargo dahil olmak üzere özel hava yolculuğunun çeşitli segmentlerine hitap etmesi bekleniyor. Şirket halihazırda 700’ün üzerinde şartlı ön sipariş rezervasyonu almış olup, uçak başına 10 milyon dolarlık mevcut liste fiyatına göre teslimattan sonra 7 milyar doların üzerinde brüt gelir potansiyeline işaret etmektedir.

Inpixon CEO’su Nadir Ali birleşme konusunda iyimser olduğunu ifade ederek bunun şirket için dönüştürücü bir işlem olacağını ve hissedarların TriFan 600’ün ticarileştirilmesine katılmalarını sağlayacağını belirtti.

Hisse senedi konsolidasyonu, Inpixon’ın adi hisse senetlerinin her yüz hissesinin XTI Aerospace’in adi hisse senetlerinin bir hissesi olarak birleştirilmesiyle sonuçlanacaktır. Birleşmeden kaynaklanan kesirli hisseler en yakın tam hisseye yuvarlanacaktır.

Birleşme, üretim ve depolama tesislerindeki operasyonları iyileştirmek için Inpixon’ın gerçek zamanlı konum sistemleri (RTLS) teknolojisinden yararlanarak şirketin havacılık ve uzay sektöründeki konumunu güçlendirmeye yönelik stratejik bir hamlenin parçasıdır.

Bu duyuru bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve birleşmenin beklenen faydaları, geliştirilmekte olan ürünler ve XTI Aerospace’in hizmet vermeyi amaçladığı pazarlara ilişkin ileriye dönük ifadeler içermektedir. Birleşmenin tamamlanması çeşitli koşullara ve onaylara tabidir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu