Haber

Uçakla ülkelerine dönen Güney Koreli arama kurtarma ekibine duygusal teşekkürler

Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katıldıktan sonra ülkelerine dönen Güney Koreli ekibe uçakta Korece hazırlanan görüntü ile teşekkür edildi.

Hatay’da çalışmalara katılan Güney Koreli arama kurtarma ekibinin ilk grubu, Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan ülkenin başkentindeki Incheon Havalimanı’na uçtu.

Türkiye-Kore Dayanışma Platformu, Güney Kore arama kurtarma ekibine teşekkür etmek için bir görsel hazırladı.

Sesi uçağın kokpitinden iletilen bu görüntü, Koreli gruba duygusal anlar yaşattı.

Platformun genç üyelerinin Korece teşekkür ettiği videoda şu ifadelere yer verildi:

“Merhaba. Kore’yi, Kore halkını, Kore dilini ve Kore kültürünü seven Türklerin oluşturduğu Türkiye-Kore Dayanışma Platformu gönüllüsüyüz. Ülkemizde eşi benzeri görülmemiş bir depremde on binlerce insan hayatını kaybetti ve 10 şehirlerimiz yerle bir oldu.Yaşadığımız acılar kelimelerle anlatılmaz.Ülkemizin yardıma en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde Güney Kore Uluslararası Kurtarma Timi’nin dost eli 10 bin kilometre uzaktan bize ulaştı.Farklı kalarak büyük bir vefa örneği gösterdiniz. uzun zamandır ailelerinizden. emek verdiniz. onlarca canımızın enkazdan çıkıp hayata kavuşmasını sağladınız. uzun yıllarını türkiye kore dostluğuna adamış kardeşleriniz olarak verdiğiniz her ter için minnettarız. Gelir gelmez hediyelerini sunan Kore Cumhuriyeti yöneticilerine, tüm Kore halkına ve ailelerinize selam, sevgi ve teşekkürlerimizi iletmenizi rica ederiz. Ey Türkiye, ölümden beter bu günlerde titizlikle insanların hayatını kurtardın, hüznümüzü sevince çevirdin. Kore’de bir söz vardır; ‘Ne ekersen onu biçersin.’ Dostluğumuz sadece Kore Savaşı’ndan ibaret değil, biz her zaman kardeş bir ülkeyiz. En keyifli günlerde yeniden buluşmak dileğiyle, hoşçakalın. Bizimle birlikte olduğun için teşekkür ederiz.”

habereyupsultan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu