Haber

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Cemevi’nin Temelini Attı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek Süleymanpaşa Cemevi’nin temeli atıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal, Gündoğdu İlçesi’nde vatandaşların hizmetine açılacak cemevinin temel atma töreninde katılımcılara proje hakkında bilgi verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak törende yaptığı konuşmada ilçede güzel bir cemevinin temelini atmış olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Cemevlerinin korunması, yaşatılması ve çoğaltılması gereken çok değerli maliyetler olduğunu belirten Albayrak, “Toplam 1.640 metrekare inşaat alanına sahip olan sosyo-kültürel tesisimizde derslikler, idari birimler, mezbaha, gasilhane bulunmaktadır. , mescit, mutfak, soğuk hava deposu, yemekhane, revir ve otopark olacak.Manevi duyguları yüksek canlarımızın gönüllerini ve akıllarını paylaşacakları cemevimiz toplumsal dayanışmayı daha da güçlendirecektir.” söz konusu.

Cem Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Hasan Sezgin de cemevinin yapımında emeği geçen ve yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Törene Süleymanpaşa Cemevi Derneği Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, CHP Tekirdağ milletvekilleri Cem Avşar, Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygün ile vatandaşlar katıldı.

Namazın ardından cemevinin temeli atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu