Ekonomi

Taksiciler Burdur’da Yeni Plaka ve Durak İstiyor

Burdur’da taksiciler yeni taksi plakalarının verilmemesini, yeni durakların açılmamasını ve giderlerinin kısılması için destek verilmesini istedi.

Otogarda toplanan taksiciler korna çalarak Armağan İlci, İnönü, Gazi ve Atatürk caddelerinden Şeker Meydanı’na geldi.

Burada taksicilerin ismiyle ilgili açıklama yapan Levent Yiğit, müşterinin canını malını teslim ettiği değerli bir mesleği olduğunu söyledi.

Son dönemde giderlerinin arttığını belirten Yiğit, geçen yıl 3-4 bin liraya yaptırdıkları trafik sigortalarının bu yıl 15-16 bin liraya çıktığını iddia etti.

Burdur genelinde ticari taksi sayısının nüfusa oranla çok fazla olduğunu belirten Yiğit, “Müşteri potansiyelinin düşük olması faydamızı azalttı. Yetkililerden SGK ödemeleri ve trafik sigortası konusunda biz küçük esnafa destek olmalarını istiyoruz. Burdur Belediye Meclisinden talep ettiğimiz artış onaylandı kendilerine teşekkür ediyoruz Belediye Başkanımızdan da bir talebimiz var Nüfusun az olması coğrafi yapının küçük olması ve taksi sayısının fazla olması nedeniyle zorluk yaşıyoruz. yeni plakaların ve yeni durakların açılmasını istiyoruz. Çünkü verilecek her plaka ve açılacak durak, meslektaşlarımızın bir adım daha ileri gitmesine neden oluyor.”

Bu ortamda Burdur Belediye Meclisi, olağanüstü meclis toplantısında taksicilerin tarife zammı talebini görüşerek, bir yıl süreyle geçerli olmasını oybirliğiyle kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu