Sağlık

Sevdiğiniz Biri Tarafından Reddedilmenin Dünyanın Sonu Olmadığının 10 Kanıtı

Reddedilmek acı verir.. Kaç yaşında olursak olalım, sevgimizin karşılığını bulamayınca incinir ve yıkılırız. Reddedilmek ne kadar üzücü olursa olsun, asla dünyanın sonu değildir, hatta bazen yeterlidir. Gelin bunları birlikte inceleyelim, keyifli okumalar!

1. Güçlenirsiniz!

Evet, aşık oldun, kalbini topladın, içini açtın ve reddedildin. Çok üzücü olabilir ama unutmayın ki bizi öldürmeyen şey güçlendirir! Ne kadar üzgün olursak olalım, yolumuza devam etmeliyiz. Bu şekilde daha da güçlü olabiliriz!

2. Yalnızlık hiç de berbat değil!

Kabul etmek istemesek de yalnız olmak o kadar da kötü değil! Kalbiniz kırılmış olabilir ama yine de olumlu tarafından bakmaya çalışın. Yalnızlık aynı zamanda biraz özgüven ve özgürlük demektir, keyfini çıkarın!

3. Zararın karşılığı neresi ise kardır…

Bazı bağlar başlamadan önce bitmeli, bunu unutma! Reddedilirseniz üzülmeyin karşınızdaki kişinin size uygun olmadığını gösterir. Sonunda kötüye gidecek ve sonunda seni üzecek biriyle birlikte olmak yerine, ilişkinin başlamadan bittiği için mutlu olmaya çalış.

4. İnanın herkes reddedilir…

Kaçınılmaz ama ne yazık ki herkes reddediliyor! Yani dünyanın sonu değil herkes ama herkesin sevgisine karşılık veremeyeceği birileri mutlaka vardır. Bu durumun normal olduğunu kabul etmelisiniz.

5. Yeni aşklara yelken açabilirsiniz. ?

Reddedilmek dünyanın sonu değil, yeni şeylerin başlangıcı olabilir! Tekrar aşık olabileceğinizi ve karşılığında aşkınızı bulabileceğinizi unutmayın. Yeni heyecanlar için gözünü dört aç!

6. Arkadaşlarınız her zaman yanınızda!

Ne kadar üzülürsek üzülelim karşılıklı hissetmediğimiz duygular bir süre sonra bitiyor. Bu süre zarfında arkadaşlarınızla zaman geçirin ve onlara içinizi dökün. Onların deneyimlerini dinlediğinizde dünyanın sonunun gelmediğini anlayacaksınız.

7. Kendinize odaklanırsınız.

Aşkına karşılık bulamamış olabilirsin, bu kendini sevmene engel olmamalı! Kendinize odaklandığınızda, hayatınızın merkezinin sevdiğiniz kişi değil, kendiniz olduğunu anlayacaksınız.

8. Biraz hobi ve sporla bütün dertler gider!

Biraz silkinip terleyin, hobilerinizi yapın. Kısa sürede moraliniz yükselecek ve buna değmez diyeceksiniz!

9. Bu da geçer, ne geçmedi??

Klişe ama doğru… Bugüne kadar ne yaşadıysan bu da geçecek!

10. Kalbinizi tebrik edin!

Birine açılmak ve duygularınızı kabul etmek çok fazla cesaret ve özgüven gerektirir. Sonuç ne olursa olsun bunu yapabildiğin için kendini tebrik etmelisin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu