Haber

Ataevler Yaşam Merkezi için çalışmalar başladı

Nilüfer Belediyesi’nin Ataevler Mahallesi’ne kazandıracağı ve bünyesinde Muhtarlık, bölgesel otopark, kapalı pazaryeri ve toplumsal alanlarını barındıran Ataevler Ömür Merkezi için çalışmalara başlandı. Alanda bulunan Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Ataevler’in birçok muhtaçlığına karşılık verecek projenin en kısa müddette tamamlanacağını söyledi.

Nitelikli ve çok emelli projeleri hayata geçirerek birçok muhtaçlığa tahlil üreten Nilüfer Belediyesi, Ataevler Mahallesi’nde de Hayat Merkezi projesini hizmete sunmaya hazırlanıyor. Bünyesinde muhtarlık, bölgesel otopark, pazaryeri ve toplumsal ve ticari alanların da yer alacağı proje, bölgede yeni ve çağdaş bir hayat alanı oluşturacak.

5 bin 416 metrekare arsa taban alanına sahip projede yaklaşık 200 araçlık otopark yapılacak.

4 bin 400 metrekarelik pazaryeri bulunan projede, farklı katlarda 54 ticaret alanı da yer alıyor.

Hafriyatı alınan ve temel çalışmalarına başlanan proje kapsamında ayrıyeten çok hedefli alanlarında bulunacağı muhtarlık binası da hayat bulacak.

Bir buçuk yılda tamamlanması amaçlanan projeyi Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet de yerinde inceledi. Ataevler Hayat Merkezi’nin tamamlanmasıyla bölgeye bedel katacağını tabir eden Lider Fazilet, yıllardır muhtaçlık duyulan bahislerin tahlile kavuşacağını tabir etti. Ataevler’de yıllardır pazar alanında zahmet yaşandığını belirten Turgay Fazilet, “Bu projeyle bölgemiz modern bir pazaryerine kavuşacak. Bizler pazar alanlarını yaşayan yerler olarak projelendiriyoruz. Çalışmalar tamamlandığında sadece Ataevler halkı değil, Nilüferliler bir yandan pazar alışverişlerini yaparken, diğer bir yandan da burada sosyalleşme imkânı bulacak. Proje, bölgenin otopark ihtiyacını da karşılayacak” dedi.

Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, proje kapsamında muhtarlık binasının da yapılacağını belirterek, çalışmaları en kısa müddette tamamlamayı hedeflediklerini lisana getirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu