Haber

Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu 43 binden fazla asker kaybetti

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna ordusunun Haziran ve Temmuz aylarında düzenlediği karşı saldırılarda 43 binden fazla asker kaybettiğini iddia etti.

Konaşenkov, Rus ordusunun Ukrayna’daki eylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ukrayna’nın karşı taarruzdaki kayıplarına ilişkin bilgi veren Konaşenkov, “Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin, Kiev rejiminin adını verdiği karşı taarruzun başlangıcından bu yana Haziran ve Temmuz aylarındaki çatışmalarda verdiği kayıplar şimdiden 43 binden fazla askere ulaştı. .” söz konusu.

İgor Konaşenkov, Ukrayna ve yurtdışındaki hastanelere sevk edilen yaralılar ve yabancı paralı askerler ile hinterlandında uzun menzilli yüksek hassasiyetli silahlarla yapılan saldırılar sonucu etkisiz hale getirilen askeri personelin bu göstergeye dahil edilmediğini belirtti.

Ukrayna tarafının bu dönemdeki çatışmalarda silah kaybetmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Konaşenkov, “26 uçak, 9 helikopter, 25 Alman Leopard tankı, 7 Fransız AMX tekerlekli tankı, 21 Amerikan Bradley zırhlı muharebe aracı, 1831 tank ve zırhlı olmak üzere” dedi. 4.900 araçla birlikte 1.000’den fazla silah imha edildi.” bilgisini paylaştı.

Ukrayna ordusunun 747 topçu sistemi ve havan topu kaybettiğini kaydeden Konaşenkov, bunların arasında 76 ABD yapımı M777 obüs ile Polonya, ABD, Fransa ve Almanya’dan getirilen 84 kundağı motorlu topçu sisteminin de bulunduğunu söyledi.

haber-iskilip.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu