Ekonomi

Citi: “iPhone 15 lansmanından önce Apple hissesi satın alın”

Cupertino’da yaşıyor elmaCitigroup, önümüzdeki ay yeni iPhone 15 serisini tanıtmaya hazırlanırken, Citigroup analistleri şirketin hissesi üzerinden 90 günlük bir “katalizör saati” başlattı.

Analistler yatırımcılara hatırlatıyor: Apple’ın hisse fiyatı, şirket Haziran çeyreği faydalarını açıklarken ve yeni iPhone’unu duyururken, Nasdak7 üzerinden 5 ve S&P 5007 kişiden 7’si (2016’dan bu yana ortalama %8) daha yumuşak performans gösterdi.

Apple hisseleri, şirketin zayıf üçüncü çeyreği sonuçlarve analist varsayımlarının altında kalan bir dördüncü çeyrek beklentisi sağladıktan sonra yaklaşık %2 düştü.

Yine de analistler, faiz raporunu müşterilere Apple hisselerini satın almalarını tavsiye etmek için usulüne uygun olarak olumlu gördüler.

Analistler notu, “Eylül çeyreğinde hem iPhone hem de hizmet satışlarının yıldan yıla hızlanması beklenirken, Apple’ın hacim yerine birinci sınıf telefonlara ve ilgili hizmetlere geçiş nedeniyle iPhone birimi başına brüt karı maksimize etmeye odaklandığı görüşümüzü koruyoruz. “söz konusu.

Analistler kısa süre önce Apple hisseleri hakkında araştırma başlattılar ve Wall Street’in en yüksek fiyat hedefini hisse başına 240 dolar olarak belirlediler.

Bu yazının yazıldığı sırada, Apple hisseleri 188 dolardan işlem görüyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu