Haber

Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin yine: Emekli maaşlarına da bir miktar zam yapılmalı.

Yine Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, memur maaşlarına yapılan artışın emekli maaşlarına da yansıması gerektiğini söyledi.

Bekin, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, piyasalardaki yüksek fiyat artışları nedeniyle işçi ve emeklilerin maaş artışlarının eline geçmeden yetersiz kaldığını söyledi.

Çalışanların artık geleceğe umutla bakamadıklarını savunan Bekin, çalışanların artık düşük maaşlar nedeniyle emeklilikten kaçtığını belirterek; En yüksek rütbeli emekli bir memurun emekli ikramiyesiyle ev ve araba bile alamadığını söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bu noktada büyük görevler düştüğünü belirten Bekin, “Meclisin bir an önce toplanmasını ve en azından emeklilere verilen fiyatların emeklilere yansıtılmasını talep ediyoruz. Yine fiyat düzenlemesi oluşturdu. büyük bir ihtiyaç.” söz konusu.

Bekin, 20 Temmuz’un Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49’uncu yıl dönümü olduğunu da hatırlatarak, Türkiye’nin Akdeniz’deki can damarı olan Kıbrıs’ın Giritleştirme planına karşı çıkmak ve Türk devletinin mevcut durumunu korumak için herkese büyük misyon düştüğünü kaydetti. Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti (KKTC).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu