Ekonomi

Meteoroloji uyardı: Sağanak yağmur geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre: Parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Şırnak ve Hakkari hariç), Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi, Gaziantep ve Kilis ve Van. Batı kesimlerin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısında, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Burdur, Antalya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas, Tokat, Ordu ve Malatya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

MGM tarafından 13 il için şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Denizli, Gaziantep, İzmir, Kütahya, Malatya, Manisa, K.Maraş, Muğla, Uşak ve Osmaniye’de vatandaşlardan olumsuz durumlara karşı önlem almaları istendi.

Ege ve Akdeniz’de 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı iddia ediliyor.

Yağışların Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısında, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Burdur civarı, Antalya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas, Tokat, Ordu ve yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Malatya’da sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anından itibaren kuvvetli rüzgar, dolu gibi aksiliklere karşı tedbirli olunmalı.

ozalphaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu