Ekonomi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne Borç Yapılandırma İmkanı

7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne 31 Aralık 2022 tarihi ve öncesinde borcu olan mükelleflere yeniden yapılandırma imkanı sunulmaktadır. 7300 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile başvuru süresi 30 Haziran 2023 tarihine kadar uzatılan yeniden yapılandırma kapsamında, borçların peşin ödenmesi halinde temerrüt faizinde yüzde 90 indirimin yanı sıra, 48 ay

İlan ve reklam, ağırlama, yangın sigortası vergileri, işgaliye ücreti, kiralar, idari para cezaları, harcamalara katılma, katı ve tıbbi atık toplama, taşıma ve bertaraf bedelleri, ecrimisil gelirleri; Vergi borcu ve tüm harç ve gelir tarifesine göre belirlenen fiyatlar üzerinden borcu olan mükellefler yararlanabilecek.

31 Aralık 2022 tarihinden önce vadesi dolacak alacaklar için uygulanacak yapılandırmada, ödemelerin ilk taksit ödeme tarihi olan 31 Temmuz 2023’e kadar peşin olarak yapılması halinde, temerrüt faizinde yüzde 90 indirim yapılacak. Yİ-ÜFE endeksi dikkate alınarak hesaplanmıştır). Yeniden yapılandırılan borçlar için ödemeler aylık dönemlerde (her ay) 12, 18, 36, 48 eşit taksitte ödenebilir.

İlk taksit ödeme tarihi olan 31 Temmuz 2023 tarihine kadar peşin ödenen idari para cezalarına faiz işletilmeyecek ve anaparanın yüzde 25’i kesilecektir.

Yapılandırma uygulamasından yararlanacak mükellefler daha detaylı bilgiye ve başvuru formuna https://www.bursa.bel.tr/duyuru/7440-sayili-kanun-kapsaaminda-borclarin-yeniden-yapilandirilmasi-rehberi- adresinden ulaşabilecek. 32768. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu