Haber

Hindistan’da Yehova’nın Şahitlerine Bombalı Saldırı: 2 Ölü, 40 Yaralı

– Hindistan’da kongre merkezine bombalı saldırı: 2 ölü, 40 yaralı

YENİ DELHİ – Hindistan’ın Kerala eyaletinde Hıristiyanların bulunduğu kongre merkezine düzenlenen bombalı saldırıda 2 kişi öldü, en az 40 kişi yaralandı.

Hindistan’ın Kerala eyaletindeki Kochi kentindeki Kalamassery’de bir kongre merkezinde toplanan Yehova’nın Şahitleri el yapımı patlayıcıyla saldırıya uğradı. Saldırıda 2 kişi öldü, 5’i ağır en az 40 kişi de yaralandı.

Saldırganın kendisi olduğunu iddia eden kişi polise teslim oldu

Saldırının ardından Dominic Martin isimli bir kişi sosyal medyada bir görüntü yayınlayarak saldırının sorumluluğunu üstlendi. Yaklaşık altı yıl önce Yehova’nın Şahitlerinin öğretilerinin “milliyet karşıtı” olduğuna inandığını söyleyen Martin, grupla görüşlerini değiştirme konusunda konuşmaya çalıştığını söyledi. Martin, saldırının gerçekleştiği bölgeye 40 kilometre uzaklıktaki Thrissur bölgesindeki bir polis karakolunda teslim oldu.

Polisten yapılan açıklamada, Martin’in polisteki sorgusunun devam ettiği belirtilerek, “Hala ifadesinin doğruluğunu belirlemeye çalışıyoruz, biraz zaman alacak. Bu olaya karıştığını teyit edecek durumda değiliz” denildi. Şu anda olayla ilgili soruşturma devam ediyor.”

Üç patlama yaşandı

Yehova’nın Şahitlerinin bölge sözcüsü Sreekumar, Martin’in grubun kayıtlı bir üyesi olmadığını ve 3 gün süren etkinliğe yaklaşık 2.300 kişinin katıldığını belirtti. Sreekumar, “İlk patlama salonun ortasında meydana geldi. Birkaç saniye sonra salonun her iki yanında aynı anda iki patlama daha meydana geldi” dedi.

Yehova’nın Şahitleri, 1870’lerde Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş uluslararası bir Hıristiyan mezhebidir. Kümenin Hindistan’da 60 bin civarında takipçisi olduğu varsayılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu