Ekonomi

Fırıncılar Federasyonu Başkanı Ekmeğin 12 TL Olacağı İddialarına Açıklık Getirdi

Fırıncılar Federasyonu Lideri, ekmeğin 12 TL olacağı iddiasına açıklık getirdi.

“Gündemimizde böyle bir fiyat yok”

KOCAELİ – Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmeğin 12 TL olacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Kocaeli Fırıncılar Odası’nda basın toplantısı düzenleyerek ekmek fiyatları hakkında bilgi verdi. Ekmeğin 10-12 TL’ye mal olacağı haberinin gerçeği yansıtmadığını belirten Belediye Başkanı Balci, “Haziran ayı başında ek ekmek fiyatlarındaki desteğin kaldırılmasıyla, Türkiye’deki ekmeğin maksimum kilogram fiyatının, ekmeğin maksimum kilogram fiyatının 35.5 liralarda uygulanan maksimum fiyatın, bu noktada, bu noktada, bu noktada, bu noktada, bu noktada, bu noktada, bu noktada, bu noktada, bu noktada, bu noktada, bu noktada, bireylerin gerçekleştirmediği, bireylerin gerçekleştirilmemesi, bireylerin gerçekleştirilmemesi” ers, “dedi.

“Ekmeğin 10 lira olması şu an söz konusu değil”

Ekmeğin kilo fiyatının en fazla 35,5 lira olduğunu belirten Balcı, “Son günlerde akaryakıta yapılan zam şubemizi olumsuz etkiledi. Ancak bu, bugün veya önümüzdeki ay ekmek fiyatlarında değişiklik olacağı anlamına gelmiyor. Ekmek fiyatlarının 10-12 lira olacağı haberi gerçeği yansıtmıyor. Bugün 210 gram ekmek 7.5 lira, 200 gram 7 lira. Ancak ekmeğin 10 lira olduğu gerçeği değil. Un fiyatlarında büyük bir artış olması durumunda geçmişte olduğu gibi bugün de ilgili bakanlıklar gerekli tedbirleri alacak. Ekmek fiyatları 9 ay önce değişti. 9 ay sonrasındaki bu yüzde 40’lık artışın çok makul bir seviyede olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu