Haber

Efsane Teknik Direktör Bekir Çalışkan Anısına Futbol Turnuvası Düzenlendi

Efsane teknik direktör merhum Bekir Çalışkan, Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği futbol turnuvasıyla anıldı.

Manavgat Belediyesi, 2011 yılında vefat eden antrenörlerin hocası efsane teknik adam Bekir Çalışkan anısına futbol turnuvası düzenledi. Manavgat Belediye Başkanı, Sarılar Futbol Sahası’nda düzenlenen futbol turnuvasına katıldı. Şükrü Sözen Törene merhum Bekir Çalışkan’ın ailesi, antrenörler, sporcu aileleri ve futbolseverler katıldı. U-10 yaş kategorisinde 8 takımla düzenlenen turnuvada 140 sporcu yoğun çaba gösterdi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü SözenMinik sporcularla tek tek ilgilenerek Bekir Çalışkan’ın ailesiyle uzun uzun sohbet etti.

VURUŞA BAŞLAYAN AİLEDEN

Turnuvanın başlama vuruşunu Bekir Çalışkan’ın eşi Nuriye Çalışkan ve oğlu Semih Çalışkan yaptı. Turnuvaya katılan takımlara plaketlerini ve katılım belgelerini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen takdim etti. Turnuvayı büyük bir merakla takip eden aileler, böylesine anlamlı bir etkinliği düzenlediği için Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Turnuvaya katılan minik sporcular Sarılar Mezarlığı’na giderek merhum Bekir Çalışkan için dua etmeyi unutmadı.

SÖZEN: “Futbolu SEVİYORUZ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat futbolu için yıllarca yorulmadan çalışan Bekir Çalışkan anısına düzenlenen turnuvanın değerli bir amaca hizmet ettiğini söyledi. Önder Sözen, “7 takım ve 140 futbolcu, veli ve antrenörlerin katılımıyla herkesin keyifle izlediği keyifli bir turnuva gerçekleştirdik. Teknik direktörümüzün değerli ailesi de buradaydı, kendisine bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Seviyoruz. Şehir olarak futbol. Futbolda çok daha üst seviyelere çıkmamız lazım.” Bunu da biliyoruz. Altyapıya değer vererek kendi varlıklarımızın bir yere gelmesini istiyoruz. Futbolda hak ettiğimiz yere ulaşacağımız inancıyla tüm mahallelerimizde takımlarımıza tesis, malzeme ve antrenman takviyesi sağlamaya çalışıyoruz. Bölgesel liglerde ise U-16, U-17, U-18 yaş gruplarında “Liglerde her zaman yer alıyoruz. Bu bizi mutlu ediyor. Manavgat futbolu çok seviyor. Manavgat’ın bu heyecanla futbolda değerli bir noktaya geleceğine inanıyorum” Çocuklarımızın her birine başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: ANKA / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu