Haber

Beyaz Saray: TikTok sorun teşkil ediyor

NEW Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Çinli sosyal medya platformu TikTok’un Amerikalılardan veri topladığı gerekçesiyle endişe duyduklarını ve uygulamanın ABD ulusal güvenliğine yönelik potansiyel bir tehdit oluşturabileceğini düşündüklerini söyledi.

Jean-Pierre, günlük basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Çinli sosyal medya platformu TikTok hakkında sorulan Jean-Pierre, Çin gibi ülkelerin Amerikalılardan veri toplayan dijital teknoloji uygulamalarından endişe duyduğunu söyledi. Bu bağlamda Jean-Pierre, TikTok’un ABD ulusal güvenliği için potansiyel bir tehdit oluşturabileceğini belirterek, Kongre’yi bu konuda harekete geçmeye çağırdıklarını kaydetti.

Beyaz Saray personelinin TikTok kullanmadığını belirten Jean-Pierre, “TikTok’un bir sorun olduğu konusunda çok nettik.” ifadesini kullandı. Başkan Joe Biden’ın da bu konudaki endişelerini dile getirdiğini vurgulayan Jean-Pierre, TikTok uygulamasını kullanan milyonlarca Amerikalı olduğunu belirtti.

Jean-Pierre, Hazine Bakanlığı Yabancı Yatırımlar Komitesi (CFIUS) tarafından devam eden incelemeye atıfta bulunarak, TikTok’un ABD genelinde yasaklanıp yasaklanmayacağı konusunda yorum yapmayı reddetti.

“Havana sendromu” hakkında istihbarat raporu

ABD istihbarat birimlerinin “Havana Sendromu” olarak bilinen hastalığın gizemli vakaları ile dış düşmanlar arasında bağlantı kurulamadığı sonucuna ilişkin sorusuna Jean-Pierre, Biden yönetiminin önceliğinin halkın sağlığı olduğu yanıtını verdi. çalışan personel

Jean-Pierre, sendromdan muzdarip kişilerin ekstra mali destek almaya devam edip etmeyeceği sorusuna “Evet, kesinlikle” yanıtını verdi. şeklinde cevaplanmıştır. Sözcü, kişilerin bu belirtileri gösterdiğinin ve bu konuda gerekli tedaviyi almaya devam edeceklerinin altını çizdi.

öğrenci affı

Jean-Pierre, Biden’ın geçen yıl 40 milyondan fazla kişiyi ilgilendiren öğrenci kredisi affının iyi bir plan olduğuna ve söz konusu affın orta sınıf ailelere 20 bin dolara kadar yardım sağlayacağına dikkat çekti.

Jean-Pierre, sundukları öğrenci affı planına güvendiklerini ve bununla ilgilenmeye devam edeceklerini söyledi.

Demiryolu güvenliğine ilişkin yasa tasarısı

Jean-Pierre, Ohio’daki tren kazasının ardından Senato’daki Demokrat ve Cumhuriyetçi milletvekillerinin demiryolu güvenliği için ek kurallar ve tedbirler içeren yasa tasarısından memnun olduklarını ve bu adımı desteklediklerini de kaydetti.

Yasa taslağında güvenlik ihlalleri için azami cezaların artırılması ve tehlikeli madde taşıyan trenlerle ilgili kuralların güçlendirilmesine yönelik hususlar bulunduğunu belirten Jean-Pierre, “Bu iyi bir adım ve memnuniyetle karşılıyoruz” dedi. şeklinde konuştu. Sözcü, bu bağlamda Kongre’deki iki partinin üyelerini birlikte çalışmaya teşvik ettiklerini ifade etti.

haber-sereflikochisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu