Haber

Akşener ekonomi için Kılıçdaroğlu’na iki isim verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün akşam konuk olduğu programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

EKONOMİ POLİTİKALARINI YÖNETECEK İSİMLER

Akşener, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile 3-4 gün önce telefon görüşmesi yaptığını belirterek, “Seçim kazanılırsa ekonomiSiyasete yön verecek grup için partisinden iki kişiyi aday gösterdiğini açıkladı.

“BİLGE YILMAZ VE BİROL AYDEMİR’İ GÖREVLENDİRDİM”

Akşener, “Kılıçdaroğlu Bey ile telefon görüşmesi yaptık 3-4 gün oldu. Bana ‘Siz iki kişisiniz, Selin Sayek Böke ve Faik Öztrak’ı görevlendiriyoruz. Diğer siyasi partileri arayacağım, iki kişi’ dedi. Bu arkadaşlar ortaya çıkıyor. “Gelsinler, kendi içlerindeki son duruma baksınlar. Bizden Bilge Yılmaz Bey ve Birol Aydemir Bey’i atadım. Son durum hakkında bilgim olmadığı için ortalara geleceklerdi. Halbuki onlar Sayın Kılıçdaroğlu’nun Şampiyonlar Ligi’ndeki adamlarıdır. Onlar hakkında. “Bir durum var ama yarın çıkarlar mı bilmiyorum. Milletvekili arkadaşlarımızdan bakan olur mu bilmiyorum, biz de böyle bir karar aldık. Birol Bey ile Bilge Bey’i gönderiyorum. 12 kişi bir araya gelecek.” ifadeleri kullandı.

Bilge Yılmaz – Meral Akşener

YILMAZ’IN EKONOMİ BAŞKANLIĞINA ÖNERİLENLER

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Millet İttifakı’nın seçimleri kazanması durumunda ekonomi koltuğunun kulislerde seslendirdiği Ali Babacan ismi yerine İYİ Parti’den Bilge Yılmaz’a verilebileceği öne sürülmüştü. YETER Parti ekonomi Siyaset Lideri Bilge Yılmaz da olası bir iktidar değişikliği sonrası ekonomi koltuğuna talip olduğunu söyledi. Akşener bir konuşmasında yanında bulunan Bilge Yılmaz’a “İnşallah ekonomimizi o yönetir” demişti.

ciftlikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu