Haber

Zekeriya Yapıcıoğlu’ndan HDP’ye çok sert sözler: Hoşluktan anlamıyorlar

14 Mayıs seçimlerinde son dönemece girerken HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Haber7 muhabiri Yavuz Selvi’nin sorularını yanıtladı. Yapıcıoğlu, partisinin terörle ilişkilendirilmesine çok sert tepki gösterdi.

PARTİSİNİN TERÖR İLE İLİŞKİLENDİRİLMESİNE TEPKİ VERDİ

Yapıcıoğlu partisine ‘terör örgütü’ suçlamasında bulunanlara cevaben, “Bu tezde yer alanların akılları ve ağızları kirlidir. HÜDA-PAR temizdir. HÜDA-PAR hukuken faaliyet gösteren bir partidir. Kurulduğu günden bu yana; 11 yıldır tek bir soruşturma bile açılmadı HÜDA -PAR’lı hiçbir siyasetçi hakkında soruşturma açılmadı.Ancak HÜDA-PAR’ın bazı aday ve yöneticileri akıl dışı iddialarda bulunuyorlar.Bazıları amaç gösteriyor. Hatta “HDP nedir, HÜDA-PAR nedir” diyorlar, bizi legal arenada siyaset yapan bir parti olarak değil, illegal silahlı bir örgüt gibi göstermek istiyorlar.

Bu onların akıllarının ve ağızlarının kirli olduğunu gösterir. HÜDA-PAR dediklerinden beri var. HÜDA-PAR’a kaybedeceklerini bildikleri için saldırıyorlar. Ülkenin refahı ve geleceği için bir politikaları olmadığı için HÜDA-PAR’ı dil olarak kullanıyorlar ve ekranlarına hep HÜDA-PAR karalıyorlar. Gazete manşetlerinde, miting meydanlarında HÜDA-PAR diye bağırıyorlar. İnşallah 14 Mayıs’ta milletimiz bunlara en güzel cevabı verecektir.”

MERSİN’DE HÜDA-PAR’A SALDIRILAR

Mersin’de HÜDA-PAR üyelerine yönelik saldırıya ilişkin açıklama yapan Yapıcıoplu, “Bu olmaz ama millet ittifakı kazanırsa büyükşehir belediye başkanlarından başkan yardımcısı olduğu söylenen HÜDA-PAR’ı işaret ederek ve ‘HÜDA-PAR’ın kökünü kazıyacağız’ dedi, uzunluğunu aşan bir konuşma yaptı.Geçmişte bir partinin lideri olan, o sıralar Edirne cezaevinde bulunan kişi, Cumhur İttifakı’nı ‘Taliban İttifakı’na benzetti Gençleri buna son vermeye davet etti. Kimin genci olduklarını bilmiyoruz.Mersin’de adayımızın seçim bürosuna el bombası attılar.Ardından 5 gün sonra tribün çalışma ekiplerimize bıçak ve sopalarla saldırdılar.3 Tesellümümüz bu kardeşlerimizin hafif yaralı olmalarıdır. Onlar bu davetleri yaparken biz savaşa değil seçime gidiyoruz lütfen dilinizi düzeltin. Bunlar kan ve kaostan beslenen salgın hastalıklardır.” Kibarlığı anlamıyorum çünkü onlar onlar. Kan dökülmesini istiyorlar. Ama onların oyununu bozacağız.” ifadelerini kullandı.

“HDP-CHP İTTİFAKI ÇOK AÇIK”

HDP-CHP ittifakına değinen Yapıcıoğlu, “Aslında bu takviye çok açık. Hatta ‘Biz aday gösterebiliriz’ dedikleri zaman ‘Kılıçdaroğlu Millet İttifakı’nın adayı olursa takviye verecekler’ dedik. .’ Bunu da açıkladılar.CHP apronu ile çalışarak Kılıçdaroğlu güçleniyor.Bire bir formda Kandil’deki savaş baronları da tıpatıp aynı şeyleri söylüyorlar.’Yapacağız’ diye her gün yeni bir açıklama yapıyorlar. Her şey Başkan’ın kaybetmesi için Kılıçdaroğlu’na takviye kuvvet vereceğiz ve kazanırsa rahat bir nefes alacağız. İnşallah bu millet nefes almasına izin vermez.” o cevapladı.

“SEÇİM GÜVENLİĞİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Ayrıca “Seçim güvenliğini sağlayacak olan güvenlik güçleridir.” Yapıcıoğlu, “Sandığın güvenliğini sağlamak tüm siyasi partilerin görevidir. Kendi listemizi veremediğimiz sandıklara arkadaşlarımızı atayamayız. Ancak gözlemci görevlendireceğiz. Seçim güvenliği Güvenlik güçlerinin güvenlik açısından her türlü tedbiri alacağına inanıyoruz.” açıklamalarda bulundu.

KAYNAK: HABER7

haberciftlikkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu