Haber

Yüksekova’nın il olması vatandaşları sevindirdi

Yüksekova’nın il olması vatandaşları sevindirdi

HAKKARI – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 19 ilçeye il statüsü verileceği yönündeki açıklaması Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde heyecan yarattı.

Yüksekova’nın 2017’den itibaren il olacağına dair açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki kümelenme toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, 19 yeni il ve 27 ilçenin sinyalini verdi. 100 il ve 1000 ilçeden oluşan idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa etmek ve canlandırmak mümkündür.” Bu açıklamanın ardından Yüksekova’nın artan nüfusu ve kentleşmedeki ilerlemesi; İl olmasının yeniden gündeme gelmesi vatandaşlarda heyecana neden oldu.

“Yüksekova zaten il olmayı hak etti”

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir, Yüksekova’nın il olması için yıllardır davetlerini yenilediklerini belirterek, “MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli küme toplantısında yaptığı açıklamada 19 ilçe olduğunu belirtti. İl statüsüne alınacaktı.Bir tanesi Yüksekova.Bu bizde heyecan yarattı.Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2017’de Cumhurbaşkanımıza bu ilden bahsetmiştik.Ancak Cumhurbaşkanımız 2017’de Yüksekova’yı il yapacaklarını söyledi. kısa bir süre Yüksekova coğrafyası ile ili hak etmiş bir ilçe Nüfusumuz Şemdinli ve Derecik ile birlikte 200 bini geçiyor Heyecanla bekliyoruz ve umutluyuz.İnşallah Yüksekova En kısa zamanda il olacağız. Bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“Yüksekova’yı il yapmak için her yerde çalıştık”

Yüksekova’nın il olmasıyla birlikte bölge ekonomisinin de canlanacağını belirten Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç, “Yıllardır Yüksekova’nın il olması için her türlü çabayı sarf ettik. Şemdinli Yüksekova’nın il olmasıyla birlikte Derecik ve Derecik ilçelerinin rahat bir nefes alacaklarını anlatan “İl olmak bölge ekonomisinin can damarı olacak. Her vatandaş gibi biz de çok heyecanlıyız. İnşallah yerel seçimlerden önce bu karar verilir. Bu güzel çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

“Bundan Yüksekova esnafı olarak çok memnunuz”

Karardan çok memnun olduklarını belirten Sehat Çoğaç isimli esnaf, “Çok olumlu ve güzel bir açıklama oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 19 ilçenin il olacağını açıklamasıyla bizleri heyecanlandırdı. Sabırsızlıkla bekliyoruz.” orası bir şehir olacak.Bu güzel hizmette emeği geçen herkes.” Size çok teşekkür ederiz. Çünkü Yüksekova gerçekten il olmayı hak ediyor.”

Çok mutlu olduklarını ifade eden Aydın Erez isimli vatandaş, “Bu kararı çok olumlu buluyoruz. Cumhurbaşkanımız da Yüksekova’nın il olacağının sözünü verdi. Bahçeli’nin demesine biz daha da sevindik. Olacağız” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu