Haber

Yediği döneri beğenmeyen ve faturayı ödemeyen Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral’e soruşturma

Artvin’in Yusufeli ilçesinde görev yapan Kaymakam Hacı Kerim Meral hakkında, gittiği restoranda yediği döneri beğenmemesi üzerine faturayı ödemeden restorandan ayrıldığı için soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre olay, 6 Kasım Pazartesi günü saat 12.17’de meydana geldi. Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral, 2 misafiriyle birlikte ilçede faaliyet gösteren bir restorana geldi.

Aile salonunda oturan Meral, siparişi almaya gelen garsona cağ döner istediğini söyledi. Garson, genel olarak işletmelerindeki iş yoğunluğu nedeniyle Cağ Döner’i saat 11.00’den sonra kesmediklerini, sadece porsiyon halinde servis yapabildiklerini belirtti.

Daha sonra Kaymakam Meral bir porsiyon döner siparişi verdi. Misafirleriyle birlikte döner yiyen, tatlı yiyen, çaylarını içen ve kasaya doğru yönelen Kaymakam Meral, işletme sahibi Ferhat Kodat’a, diğer müşterilerin huzurunda yüksek sesle, kasaya gitmediğini söyleyerek işletmeden ayrıldı. döner gibi pilavı da sevmezdi, sütlacı da sevmezdi. O anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

‘Zaten zor bir süreçten geçiyoruz. ‘Kaymakamımızın davranışı bizi üzdü’

Konuyla ilgili açıklama yapan işletme sahibi Ferhat Kodat, şunları söyledi: “Yakın zamanda yeni ilçemize taşındık. Zaten zor bir süreçten geçiyoruz. Kaymakamımızın davranışı bizi üzdü. Umarım faturayı ödemez ama müşterilerimizin önünde bizi rencide etmesi hem beni hem de meslektaşlarımızı üzdü. İşyerimize ilk kez geliyor. Diğer müşterilerimize verdiğimiz hizmetin aynısını kaymakamımıza da verdik. Kasiyere geldi, “Yemeği beğenmedim, tatlıyı beğenmedim o yüzden hesabı ödemiyorum” diye bağırdı ve gitti. “Kendilerine iyi dileklerde bulunduk ve kolonya ikram ettik.”İfadelerini kullandı.

Artvin Valiliği’nden yapılan açıklamada, kaymakam hakkında soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Artvin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, ‘Bugün basında çıkan konu ile ilgili İçişleri Bakanlığımız tarafından müfettiş görevlendirilerek Yusufeli Kaymakamı Hacı Kerim Meral hakkında soruşturma başlatıldı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’ifadelerine yer verildi.

haberderinkuyu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu