Haber

Trump Destekçileri Yasal Savunma Fonu Başlatacak

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçileri, eski başkan ve ekibine karşı açılan dava ve soruşturmalara karışan Trump’a yakın kişilerin yasal masraflarını karşılamak için “yasal savunma fonu” kuracak.

New York Times’a göre, Trump yanlısı “süper PAC” (siyasi eylem komitesi) kümeleri bir “yasal savunma fonu” başlatmayı planlıyor.

“Vatansever Hukuk Savunma Fonu” olarak adlandırılması planlanan fonun detayları şu anda paylaşılmadı.

Öte yandan söz konusu fon ile Trump’ın şahsi dava masraflarından ziyade bu davalarda yer alan eski lidere yakın sanık ve tanıkların masraflarının karşılanması amaçlanıyor.

Fonun, Trump’ın seçim kampanyalarında önemli rol oynayan Michael Glassner tarafından kontrol edilmesi bekleniyor. ???????

ABC News’in raporuna göre, Trump yanlısı üst düzey PAC kümeleri, eski lideri ve destekçilerini desteklemek için 2023’ün ilk yarısında 40 milyon dolardan fazla yasal maliyet harcadı.

Trump hakkında soruşturma

Eski Başsavcı Jack Smith, 2020 seçim sonuçlarını tersine çevirmeye çalıştığı iddialarına yönelik “6 Ocak Kongre baskını” ve Donald Trump aleyhindeki “gizli belgeler” ve “6 Ocak Kongre baskını” soruşturmasında özel yetkili bilirkişi olarak atandığı 49 sayfalık iddianameyle bugün açıklandı. 9 Haziran, Trump’ı Beyaz Saray’a ihbar etti. Onu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki görevinden ayrıldığında yanında zımni belgeler almakla ve bununla ilgili federal soruşturmaları engellemekle suçladı.

İddianame üzerine 13 Haziran’da Miami’de hakim karşısına çıkan ve “federal bir soruşturma kapsamında ikinci kez mahkemeye çıkan ilk eski başkan” olarak tarihe geçen Trump, hakkındaki 37 farklı suçlamayı da reddetti. o.

Trump daha önce 2016 başkanlık seçimleri sırasında bir kadına “kapanma” ücreti ödediği suçlamasıyla 4 Nisan’da New York’ta hakim karşısına çıkmıştı.

kibriscik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu