Haber

Şuhut’ta Termometreler 42 Dereceyi Gösterdi

Şuhut’ta termometreler 42 dereceyi gösterdi

Vatandaşlar güneşten korunmak için sokağa çıkmayınca Şuhut ilçesinde cadde ve sokaklar boş kaldı.

AFYONKARAHİSAR – Hava sıcaklıklarının artmaya devam ettiği Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde termometreler 42 dereceye kadar yükselirken vatandaşlar çareyi güneşten korunmak için dışarı çıkmamakta buldu.

Aşırı sıcakların etkili olduğu Şuhut’ta termometreler 42’yi gösterdi. Sıcaktan bunalan vatandaşlar, buldukları ağaçların altında ve gölgelik yerlerde serinlemeye çalıştı. Sokakların boş olduğu ilçede vatandaşların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmadığı görüldü.

İlçede uzun yıllardır esnaflık yapan Ahmet Çakmak, sıcaktan dolayı vatandaşların adeta gölgelik alanlara kaçtığını belirterek, “Bugün çok sıcak günlerden biri, hava sıcaklığı 42 dereceyi gösteriyor. Termometre gösteriyor. Şuhut’ta insanlar şu anda gölgelere koşuyor. Allah tarlada çalışanların yardımcısı olsun. Şu anda hava çok sıcak. Bol su içmelerini ve gölgede kalmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Hasan Kılınç isimli bir vatandaş, baskıcı bir atmosferin yaşandığına dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Mevsimin en sıcak günlerinin en yoğun günlerini yaşıyoruz. Hava çok sıcak ve bunaltıcı. Bu nedenle kronik hastalarımızın, yaşlılarımızın ve çocuklarımızın yüksek sıcaklıklarda olmamasını rica ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu