Haber

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun emekli ikramiyesi vaadine sert çıktı: Sömürü politikası izliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilerle İftar Programı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklilere 15 bin TL ikramiye sözüne tepki gösterdi.

“PEK ÇOK KİŞİ BELEDİYELERDEN ÇIKARILDI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son günlerde birileri emekli maaşları, ikramiyeleri üzerinden sömürü politikası gütmeye çalışıyor. Söz veriyordu. Aynı kişi, kazandığı belediyelerden tek bir işçinin bile kovulmayacağına dair şeref sözü vermişti. Bu kadar insan belediyelerden ihraç edildi.

“ONUR SÖZLERİNİ YERİNE GETİRMEDİ”

Bu adam şeref sözünü tutmadı. Belediyelerinde her hizmeti ücretsiz yapacaklarına söz verdiler. Hiçbirini de yakalayamadılar. Her çiftçiye bedava traktör vereceğiz dediler. Hangi çiftçiye verdiler? Emeklilerin gözü onlardaydı. Karnı aç olanlar bol bol vaat paketi dağıtıyor.

“BU ŞEYLER ÜLKEYİ YÖNETMEYE GELMEZ”

Yapacağız dediğimiz her projeyi yaptık. Bu arada gözden kaçırmış olabiliriz. Ülkemizin çağını geçmediğimizi kimse iddia edemez. Toplu konutlarımızı sahiplerine dağıttık. Deprem felaketine rağmen kimseyi maddi olarak mağdur etmedik. Ülkeyi yönetmeye gelmiyorlar, en az 7 kişiye cumhurbaşkanı yardımcılığı, 50 kişiye de bakanlık dağıtmaya geliyorlar.

“ESKİ TÜRKİYE’Yİ GERİ GETİRMEYE GELİYORLAR”

Bunlar köprüden tünele kadar yapılanları yok etmek, devam edenleri durdurmak için geliyorlar. Hastanelerimizin geçmişteki durumunu bir düşünün. War Moon’un programını hatırlarsanız, bu sizin için yeterli. Siyasette koalisyonlar, ekonomide krizler, çöküşler demek olan eski Türkiye’yi geri getirmek için geliyorlar.

“PARA PAR OLMAK İÇİN”

Böyle bir zihniyetin mevcut işleyişi sürdürmesi mümkün müdür? Para dilenecekler. Memur maaşlarını ödemek için IMF’den para dilenmediler mi? 20 yılda bizde böyle bir şey gördünüz mü? Misyona geldik, IMF’ye borcumuz 23.5 milyar dolardı. Borcu bitirdik, IMF’nin kapıdan girmesine izin vermedik.”

haber-keban.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu