Ekonomi

SEC, Binance’in ABD’deki kripto varlıklarını engelleme talebinde bulundu

Investing.com – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) önceki gün onu Binance’e açtı. Davanınardından, mahkemeden kripto borsasının varlıklarının bloke edilmesi için aralıklı bir karar talep ederek başka bir saldırı yaptı.

Mahkemeye yaptığı son talepte SEC, Binance, Binance.US ve Changpeng Zhao tarafından tutulan kripto varlıklarının dondurulması için geçici bir karar talep etti. SPK’nın davası esasen bu talebi içerirken, düzenleyici kurum bu işlemi hızlandırmak için yeni bir talepte bulundu.

SEC, Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’nun borsa varlıklarının derhal bloke edilmesine yanıt olarak müşteri varlıklarını kendi çıkarları için kullandığı tezini gösterdi. SEC, bu şekilde müşteri varlıklarının güvence altına alınacağı görüşünü savunmaya devam ediyor. Düzenleyici ayrıca, Binance.US’nin blok isteğinde kullanıcıların varlıklarını geri çekmesine bir kısıtlama getirmemesini istiyor.

Kripto borsası ve CZ’nin kripto varlıklarının dondurulması talebinin yanı sıra SEC, yetkili bir kontrol şirketi aracılığıyla şirketin bilançosunun tam ve ayrıntılı olarak kamuya açıklanması için bir talepte bulundu.

Bu talep üzerine Binance.US, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada SEC’in müşteri varlıklarını güvence altına alma bahanesiyle davada avantaj sağlamaya çalıştığı ifadesini kullandı. Kripto borsası, kendilerine yöneltilen suçlamalardan dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını ancak mahkeme salonunda kendilerini en iyi şekilde savunacaklarını belirtti.

Bu hafta SEC’in piyasadaki en büyük borsası Binance ve Coinbase’eDünkü süreçlerde, başlattığı yasal çabanın ardından piyasada yaşanan düşüşün ardından önemli bir toparlanma görüldü. bitcoin son 24 saatte %4’ten fazla değer kazandıktan sonra 27.300 dolara yükseldi. Günün ilk saatlerinde bir ölçü gerileyen BTC, sabah saatlerinde 26.800 dolar bandında hareket ediyor.

Toplam pazardünkü talebin artmasıyla maliyeti 1.12 trilyon dolara yükseldi.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu