Teknoloji

Samsung’a ChatGPT şoku: Hassas veriler yanlışlıkla sızdırıldı

Görünüşte, ChatGPT bir dizi görev için yararlı bir araç gibi görünebilir, ancak ondan değerli notları özetlemesini veya çalışmanızı kusurlara karşı kontrol etmesini istemeden önce, paylaştığınız her şeyin sistemi eğitmek ve muhtemelen sistemi eğitmek için kullanılabileceğini fark edeceksiniz. hatta diğer kullanıcılara cevaplar şeklinde geri gel. hatırlamak güzel En azından bazı Samsung çalışanları bunu en zor yoldan öğrendi.

The Economist Korea’ya göre, Samsung’un yarı iletken bölümü mühendisleri bir süredir ChatGPT kullanıyor. Ancak bu süreçte en azından Gizli bilgileri ChatGPT’ye 3 kez sızdırdı göründü. Bir çalışanın ChatGPT’den hassas veritabanı kaynak kodunda hatalar olup olmadığını kontrol etmesini istediği, bir başkasının kod optimizasyonu talep ettiği ve üçüncü bir çalışanın da bir toplantının ChatGPT’ye kaydedilmesini ve kaydedilmesini talep ettiği bildirildi.

Raporlar, Samsung bu güvenlik açıklarını öğrendikten sonra çalışanların ChatGPT isteklerini uzatır. 1 kilobayt veya 1024 metin karakteriyle sınırlandırma gelecekteki olası sızıntıların kapsamını sınırlamaya çalıştığını gösteriyor. Şirketin ayrı konuşması 3 çalışan hakkında soruşturma başlatıldıve daha önce benzeri bir aksilik yaşamamak için kendi chatbot’unu yaratmak istediği söyleniyor.

narman-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu