Haber

Rusya Merkez Seçim Komisyonu: Oylamanın ilk günü sakin geçti

Rusya Merkez Seçim Komitesi Başkan Yardımcısı Nikolay BulayevSputnik’e yaptığı açıklamada, Rusya’da oy verme işleminin ilk gününün oldukça sakin geçtiğini ve seçmenlerin aktif olarak oy kullandığını söyledi.

Bulayev, “Rusya’da oy verme süreci genel olarak oldukça sakin geçti. Rusya Federasyonu’na bağlanan yeni bölgelerde hava alarmları ve füze saldırıları vardı ama çok şükür her şey yolunda gitti. Oylama süreci ilk gün oldukça hareketliydi.”söz konusu.

Bulayev, ihlallerin önlenmesi için gerekli tüm tedbirlerin alındığını vurguladı. “Bu kadar geniş çaplı seçimlerin yapıldığı bir ülkede ihlallerin yaşanmaması neredeyse imkansız ama sorunun sistematik ve kasıtlı ihlaller mi, yoksa düzeltilmesi kolay hatalar mı olduğuna bakmak gerekiyor. “Bunu belirlemek için, Rusya’nın neredeyse tüm bölgelerindeki tüm seçim komisyonlarına, geriye dönük analiz yapılmasına ve ihlal olup olmadığının belirlenmesine olanak sağlayacak video gözetimi sağlandı.”dedi.

Rusya’da yerel seçimler 8 Eylül’de başladı ve 10 Eylül’e kadar devam edecek. Oylamaya Luhansk ve Donetsk halk cumhuriyetleri, Rusya’ya referandumla katılan yeni bölgeler, Kherson ve Zaporozhye bölgelerinde yaşayanlar da katılıyor.

pasinler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu