Haber

Rus subay: Ukrayna ordusu, insanları mayın tarlalarına toplayarak ‘canlı mayın temizleme’ taktiği kullanıyor

Tyumen Yüksek Askeri Mühendis Komuta Okulu Başkan Yardımcısı, Rusya Kahramanı Albay Rustam Saifullin, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin Rus savunma hattını kırdığını söyledi ‘Canlı mayın temizleme’ taktiğini kullandınızMayınlı bölgelere teçhizat yerine piyade gönderdiğini, bu kişilerin Rus topçularının ateşi altında toplu halde öldüğünü anlattı.

saifullin, “O (düşman) giderek daha fazla (asker) gönderiyor. Bir bomba temizleme uzmanı hazırlamak ve tüm alternatifleri ve mayın türlerini öğrenmek için makul bir süreye ihtiyaç vardır. Mayınlı topraklarımızı cesetlerle dolduruyorlar, insanların parçalanması ‘canlı mayın temizleme’ye dönüşüyor. Onlar için üzülmüyorlar”dedi.

Ukrayna bomba uzmanı birlikleri büyük kayıplar yaşadığını belirtereksaifullin, “İstihbaratımız bunları tespit ediyor ve ardından topçu birliklerimiz üzerlerine ateş açıyor. Büyük kayıplar yaşıyorlar. Bomba imha uzmanları bir parmakla sayılabilir. Mayını etkisiz hale getirmek aslında çok iş gerektiriyor çünkü mayınlar çıkarılamayacak şekilde ayarlanabiliyor ve altında bir sürpriz de olabiliyor. Topların, hafif silahların, zırhlı araçların ve tankların üzerine ateş açtığı sırada bir mayını ateş altındayken etkisiz hale getirdiğinizi hayal edin. “Birliklerin arkanızdan geçebilmesi için mayını öyle ya da böyle etkisiz hale getirmelisiniz.”İfadelerini kullandı.

Albay Saifullin özel operasyon sırasında iki kez yaralandı. 41. Birleşik Silah Ordusu’nun 40. Mühendis ve Mayın Temizleme Alayı komutanı olarak görev yaptı. Savaş görevlerini yerine getirmedeki cesareti ve kahramanlığı nedeniyle kendisine Rusya Kahramanı unvanı verildi. Özellikle çatışmalardan birinde ağır yaralanmasına rağmen düşman ateşi altında kendisine emanet edilen kuvvetlere ve dolayısıyla komutası altındaki birliklere komuta etmeye devam etti. Severskiy, Donets Nehri’ni geçme göreviyle başa çıktı.

Şu anda rehabilitasyon sürecinde Tyumen Yüksek Askeri Mühendis Komuta Okulu Lider YardımcısıGöreve atandım.

gomecajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu