Haber

Rize, Kırıkhan’da ‘Çadır Kent’ kuruyor

RİZE (İGFA) –Rize Belediyesi depremlerde yaraları sarmak için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

Depremin ardından kısa sürede Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yaklaşık 1000 kişinin yaşayabileceği 200 çadırlık çadırkent heyeti için Rize Belediyesi atölyesinde imalat çalışmalarına hızla başlandı.

İmalat çalışmalarını takiben; çadırlarla birlikte günde 1000 kişiye hizmet verecek mobil mutfak, 5 kişilik bay ve bayanlar için 2 adet tuvalet, 5 kişilik bay ve bayanlar için 2 adet banyo, yatak, battaniye, yastık, ısıtma ekipmanları ve yaşam için gerekli eşyalar. Çadırkent. Gerçek, tüm ekipmanların kamyonlara yüklenmesinin ardından Rize’den Hatay’a doğru yola çıktı.

BAŞKAN METİN, ÇADIRKENT HEYETİ İÇİN HATAY’A GİDİYOR

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel ve teknik ekibiyle birlikte çadırkent heyetinin çalışmalarını incelemek üzere Hatay’ın Kırıkhan ilçesine gitti. Rize Belediyesi teknik çalışanları ve Rizeli gönüllülerden oluşan 35 kişilik ekip tarafından etüt çalışması sürdürülen çadırkent, Hatay’a koordinatör vali olarak atanan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Hatay Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile birlikte incelemelerde bulundu. Vilayet.

Rize Belediyesi Çadırkent en kısa sürede teslim edilerek depremzedeleri ağırlamaya başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu