Teknoloji

Oyun Geliştiricileri Konferansı’ndan Sıcak Gelişmeler!

Bu yıl düzenlenecek “Oyun Geliştiricileri Konferansı”ndan 38. sıcak gelişme gelmeye başladı. İşte haberin detayları!

Oyun tutkunlarını canlandıracak bir etkinlik yaklaşıyor. Bu yıl düzenlenecek “Oyun Geliştiricileri Konferansı”ndan 38. sıcak gelişme gelmeye başladı. Bu büyük etkinliğin Mart ayında San Francisco’daki Moscone Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceği söyleniyor. Bağımsız oyunların ortasından en uygun olanın seçildiği festivalde, pek çok konu oyun geliştiricileri tarafından ve oyun sektörünün mevcut durumu masaya yatırılacak.

Oyun tutkunlarının tüm ilgisi bu konferansta!

Öncelikle Bağımsız Oyunlar Festivali’nde (IGF) bu sene dikkat çeken bir oyun var: Venba. 1980’lerde Kanada’ya göç eden Hintli bir annenin hikayesini anlatan bu yenilikçi oyun, dört farklı kategoride aday göstererek cesur bir giriş yaptı. Ayrıca Venba dışında üç adaylık kazanan beş oyun daha var ve bu oyunlar Büyük Ödül için yarışacak.

Oyun tutkunlarının tüm ilgisi bu konferansta!

Bir diğer heyecan verici kısım ise oyun geliştiricileri seçim ödülleri (GDCA). Bu yıl özellikle Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ve Baldur’s Gate 3 oyunları yedi adayla öne çıkıyor. Bu ödüller, oyun bölümünün en başarılı oyunlarını ve geliştiricilerini onurlandırmak için verilmektedir. Adını oyun sektöründen alan her yıl yapılan ankette, geliştiricilerin karşılaştığı zorluklar ve sektörün gidişatına ilişkin sıra dışı bilgiler de yer alıyor. Anketle karşılaştırıldığında geliştiricilerin üçte birinin geçen yıl işten çıkarılmalarından etkilendiği görülüyor. GDC’nin önceliklerinin ortasında güvenlik ve erişilebilirlik de yer alıyor. Faaliyet sırasında iştirakçilerin güven duymasını sağlayacak çeşitli önlemler alınmaktadır. Acil telefon limitleri, güvenlik görevi ve yerel yönetimlerle işbirliği bu önlemlerden bazılarıdır. Ayrıca etkinliğin oyun geliştirme topluluğunun her üyesi için erişilebilir olmasını sağlamak, bağımsız geliştiriciler için finansal temel oluşturmak, düşük gelirli olmak üzere oyun geliştirme topluluğunun adının yanı sıra katılımcıların yararına da adımlar atıyor. geçiş piyangosu ve fırsat eşitliği katılım programları.

Son olarak eklemek gerekirse, aktiviteye katılacak olanlar için otel ve seyahat bilgileri de oldukça kıymetli. Katılımcılar konaklama ve ulaşım ayarlamalarını önceden yaparak bu büyük oyun şölenine sorunsuz bir başlangıç ​​yapabilirler. Elhasıl, bu yılki Oyun Geliştiricileri Konferansı: Oyun camiasının en yenilikçi fikirlerinin, en yaratıcı düşünürlerinin ve en tutkulu oyuncularının ortaya çıkmasını sağlayacak. Oyun geliştiricileri, tasarımcıları, ustaları ve oyun severler için kaçırılmaması gereken bir etkinlik olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu