Teknoloji

NVIDIA CEO’su Jensen Huang, Âdeta Bir Rockstar Gibi İlgi Görüyor! Bir Kadının Göğsünü İmzalarken Görüntülendi

NVIDIA, yapay zekâ hamleleriyle şu sıralarda teknoloji dünyasının en gözde şirketlerinden biri konumunda. Son birkaç yılda hisseleri fırlayan ABD merkezli şirket, çipleri başta olmak üzere sunduğu ürünlerle yapay zekâ devrimine öncülük ediyor. Tabii ki bu başarının arkasındaki en en önemli isimlerden biri de CEO Jensen Huang.

100 miylar dolardan fazla servete sahip 61 yaşındaki ünlü iş insanı, NVIDIA’nın yükselişinin ardından iyice popülerleşmeye başladı. Bu durum, Tayvan’da gerçekleştirilen teknoloji etkinliği Computex’e de yansıdı. Huang, etkinliğe katılanların büyük ilgisini çekti. Etkinlikte ilginç bir sahne de yaşandı.

Rock yıldızı muamelesi gören Huang, bir kadının göğsünü imzaladı

Birçok teknoloji meraklısı, Computex’te NVIDIA CEO’sundan imza istedi. Bu sırada yaşanan bir olay da sosyal medyada gündem oldu. Paylaşılan bir fotoğrafta, Huang’ın bir kadının göğsüne imza attığını görüyoruz. Ünlü iş insanı, önce bunun iyi bir fikir olup olmadığını soruyor, sonrasında ise kadının kıyafetine imza atıyor.

Bu tarz durumları oyuncular veya şarkıcılar gibi ünlülerden görmeye alışığız. Ancak bir teknoloji CEO’sundan görmek oldukça ilginç. Apple CEO’su Tim Cook’un iPhone tanıtıldıktan sonra bir hayranına bunu yaptığını görmek hiçbirimizin hayal edemeyeceği bir durum.

Ancak Huang bu tarz CEO’lardan biraz daha farklı. Birçok insan NVIDIA yöneticisini “havalı ve cana yakın bir CEOolarak görüyor. Kendisini sürekli deri ceket giyerken ve güler yüzüyle görmeye alışığız. Hem tarzı hem de NVIDIA’daki başarısı, insanların Huang’a diğer CEO’lara kıyasla daha çok ilgi duymasını sağlıyor ve ona âdeta bir rock yıldızı gibi muamele yapılmasını sağlıyor.

NVIDIA, Computex’te birçok önemli yapay zekâ duyurusu gerçekleştirmişti. “Copilot+ PC” isimli yapay zekâ destekli cihazları NVIDIA GPU’lu oyun bilgisayarlarında göreceğimiz açıklanmıştı. Öte yandan oyunculara oyun sırasında yardımcı olacak yapay zekâ asistanı G-Assist projesi de tanıtılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu