Haber

Kudüs Tugayları Sözcüsü Ebu Hamza’dan İslam dünyasına çağrı!

Son dakika Ebu Hamza haberi:İsrail’in Filistin ve Gazze Şeridi’ndeki katliam saldırıları hız kesmeden devam ederken, Kudüs Tugayları Sözcüsü Ebu Hamza’dan çarpıcı bir açıklama geldi.

‘EN BÜYÜK SORUNUN OLDUĞU GÜN ALLAH’A NE SÖYLEYECEKSİNİZ?’

Kudüs Tugayları Sözcüsü Ebu Hamza, İslam ve Arap ülkelerinin liderlerine seslendi. “İslam ve Arap ülkelerinin yöneticilerine ve halklarına diyoruz ki: En büyük sorgu gününde Allah’a ne diyeceksiniz? Oruç tuttuk, namaz kıldık ama Filistin’e yardım edemedik. Allah bize yeter mi diyeceksiniz? O ne harika bir koruyucudur?”Diyerek tepki gösterdi.

‘NETANYAHU’NUN SAVAŞI DEVAM ETME TEHDİTLERİ İŞE YARAMAZ’

Ebu Hamza, “Sabırlı ve güçlü halkımıza verdiğimiz sözü tutuyoruz. Netanyahu’nun savaşı sürdürme tehditleri işe yaramayacak. Düşmana ve esir ailelerine diyoruz ki: Gazze’nin kumlarını arasanız bile esirleriniz size dönmeyecek. direnişin kararı olmadan.”söz konusu.

İSLAM CİHADI: HİÇBİR ANLAŞMADA KATILMAYACAĞIZ

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad el-Nahale, Gazze’de kapsamlı bir ateşkes garanti edilmeden İsrail ile hiçbir anlaşmaya taraf olmayacaklarını açıkladı.

Nehale, Gazze’de kapsamlı ateşkes, İsrail güçlerinin bölgeden çekilmesi, bölgenin yeniden inşası ve Filistin halkının haklarını garanti etmeyen hiçbir anlaşmada yer almayacaklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu