Ekonomi

Kahramanmaraş’ta deprem sonrası 3 bin 591 geçici işyeri teslim edildi

??????? Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından kentte yapımı planlanan 4 bin 55 geçici işyerinden 3 bin 591’inin tamamlanarak teslim edildiğini bildirdi.

Dulkadiroğlu ilçesinde, ekonomik hayatın normale döndürülmesi çalışmaları kapsamında inşa edilen ‘Konteyner Çarşısı’ alanlarında üretimi tamamlanan işyerleri için kura çekildi.

İlçede AFAD’a göre yapılan kesintili 16 işyerinin tahsisi için Divanlı Mahalle Muhtarlığında yapılan kura çekiminde, 16 esnafa kesintili çarşıda iş yeri sahibi olmaya hak kazandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, depremin ardından hayatın normale dönmesi için var gücüyle çalıştıklarını belirterek, AFAD ve kardeş belediyelerin takviyeleri ile kesintiye uğrayan yeni esnaf pazarlarını kente kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.

Güngör dedi ki:

“Dönemsiz barınma merkezlerinin yetki devri devam ederken, kalıcı konut ve iş yeri inşaatları da devam ediyor. Süreçler sağlıklı bir şekilde ilerliyor. İlimiz genelinde planlanan 4.055 kesintili iş yerinin 3.591 adedi tamamlanarak teslim edildi. 2 1.436 kesintili iş yeri teslimi tamamlandı. 2.222 adedi tamamlanarak hizmete açıldı.Buradaki hedefimizi tamamlama oranımız yüzde 91.AFAD ve kardeş belediyelerimizin desteği ile bu süreci yürütüyoruz.Mutlulukla esnafımız çalışmalarını sürdürüyor. kesintiye uğrayan işyerlerindeki faaliyetlerimiz ihtiyaç halinde yeni alanlar oluşturmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu