Ekonomi

JPMorgan’dan uyarı: “Piyasalar bu yılın en yüksek seviyesine yakın, ardından düşüş başlayacak”

Investing.com – Wall Street ve Asya’daki kayıpların ardından Avrupa hisse senetleri – dağ keçisi 35, CAC 40, DAX …- Çarşamba günü reddedildi. Yatırımcıların dikkati bugün ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son para politikası toplantısında. dakikalaraiade.

Bu ortamda uzmanlar çok kısa vadede piyasalarda neler olabileceğini yorumluyor.

JPMorgan (NYSE: JPMEkonomik görünüm konusunda aşırı iyimser olan yatırımcılar kendilerini hayal kırıklığına hazırlıyorlar ve borsa rallisi ilk çeyrek bitmeden zirveye ulaşabilir.

Bloomberg JPMorgan analistleri bir notta, “Özellikle para politikasının ekonomi üzerindeki etkisi bir veya iki yıl ertelenebileceğinden, Fed’in agresif faiz artırımlarını takiben durgunluğu tamamen reddetmek için şimdi çok erken” dedi. söz konusu. “Merkez bankası muhtemelen piyasaların şu anda beklediğinden çok daha olumsuz bir makroekonomik temele tepki olarak toparlanacak.”

Uzmanlara göre, “Tarihsel olarak, hisse senetleri genellikle Fed faiz artışlarını yumuşatmadan önce dip yapmaz ve Fed faiz artırmayı bırakmadan önce hiç dip görmemiştik. Hasar çoktan verildi ve sonuçları muhtemelen hala devam ediyor. kalıcı.”

Analistlerin açıkladığı gibi, bu yıl Çin yeniden açılırken ve Avrupa’daki enerji krizi destek sağlarken, Fed’in küresel hisse senetlerindeki güvercin yükselişine ilişkin umutlar arttı. Ancak ABD’de enflasyonun süregelen bir sorun olmaya devam ettiğine dair işaretlerin yeniden ortaya çıkması piyasaları baskı altına alıyor. Fed yetkililerinin açıklamaları, ABD’de faiz oranlarının beklenenden daha yüksek seviyelere çıkabileceği endişelerini de artırdı.

Hisse senedinin görünümü konusunda temkinli davranan JPMorgan analistleri, ilk çeyreğin muhtemelen hisse senetleri için bu yılın en yüksek noktası olacağını söylüyorlar. Bankanın araştırma ekibi, keskin dönüş eğrisi ve Avrupa ve ABD’de düşen para arzı gibi önemli finansal göstergelerden gelen uyarı işaretleri nedeniyle rallinin zayıflamasını bekliyor.

Haberler:  laura sanchez

hamurhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu