Haber

İBB’ye bağlı İstanbul Vakfı, Kurban Bayramı Bağış Kampanyası’nı başlattı

Hijyenik ve dini vecibelere uygun bir ortamda kesilen kurbanlar, evinde et olmayan binlerce aileyi sevindirecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Vakfı tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen Kurban Bayramı Bağış Kampanyası başladı. Online başvuru sistemi üzerinden yapılan kampanyaya katılmak isteyenler https://istanbulvakfi.istanbul web sitesi üzerinden bağışta bulunabilirler. İstanbul Valiliği’nin yardım toplama izni (23-678) ile başlatılan kampanyada kurban hissesi bedeli 8.950 TL olarak belirlendi. Kampanya 27 Haziran 2023 (Arife günü) saat 11:00’e kadar devam edecektir. Kurban Bağışı Kampanyası ile ilgili bilgiler İstanbul Vakfı web sitesinde yer almaktadır.

KESİMLER NOTER TARAFINDAN YAPILIR

Bayramın ilk günü vekâletnamesi alınan bağışçıların kurban kesme işlemi başlayacak. Kurbanlar her yıl olduğu gibi hijyenik ortamda, dini yükümlülüklere uygun olarak, veteriner hekimler gözetiminde kesilecek. Bayramın üçüncü günü akşamına kadar devam edecek olan kesim işlemleri noter huzurunda görsel olarak kayıt altına alınacak.

BİNLERCE İHTİYAÇ SAHİBİ KEYFİNİ ÇIKARACAK

Kesim işlemi tamamlandıktan sonra 3 gün dinlendirilen etler kuşbaşı ve konserve olarak pişirilir. Kurbanlık işlemlerine geçen yıl eklenen kollajenli et suyu, işkembe ve kelle çorbası bu yıl da üretilecek. Kurban derilerinin satışından elde edilen gelir, eğitime ek olarak kullanılacaktır.

İstanbul Vakfı geçen yıl yaptığı bağışlarla 700 bin aileye konserve, çocuklu 80 bin 500 aileye et suyu (katkısız kollajen), işkembe ve paça çorbası ulaştırdı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu