Haber

Gemlik Belediyesi, çiftçi belediyecilik misyonuyla ilçedeki tarımsal faaliyetlere desteğini sürdürüyor.

Son iki yılda toplam 650 bin fidanı cet tohumlarından vatandaşlara ulaştıran Gemlik Belediyesi, bu yıl da 500 bin fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıyor. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, çiftçileri ve organik tarımı desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Gemlik Belediyesi ve Cumhuriyet Mahallesi önünde 500 bin fidanı ücretsiz dağıtmaya başlayan Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, önümüzdeki yıllarda ilçenin köy statüsündeki mahalle ve merkez noktalarında dağıtımlarına devam edecek. belirlenen programın kapsamı. Gemlik Belediyesi’nin ekim alanında elde ettiği fidanların ortasında; Domates, biber, salatalık, fasulye, karpuz, börülce gibi eserler var.

Başkan Sertaslan, “Çiftçimizin her zaman yanında olduk”

Gemlik Belediyesi’nin tarımsal kalkınma projeleriyle her zaman çiftçinin yanında olduğunu ve birçok belediyenin yürüttüğü projelerin örnek alındığını belirten Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Çiftçilerimizin her zaman yanında olduk. Bursa ve çevresinde örneği olmayan laboratuvarımızın açılışı, köylerimizin rahatlıkla sulanabilmesi için ilçemiz genelinde 10 adet sulama havuzunun yapılması gibi hizmetler vererek çiftçilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz. tarlalarının sulanması, kara yollarının her yıl yeniden düzenlenmesi. Gemlik Belediyesi olarak her zaman çiftçimizin yanında olduk.”

“Bir avuç tohumla başladık, şimdi 500 bin fidan dağıtıyoruz”

Türkiye’nin en büyük kalkınma kalemlerinden biri olan tarımın her kamu kurumunun elindeki imkanlar dahilinde desteklenmesi gerektiğini belirten Lider Sertaslan, “Gemlik Belediyesi olarak 2020 yılında bir avuç tohumla başladığımız fidancılık, üç yılda 1 milyon 100 bine ulaştı. Bugün belediyemiz önünde domates, biber, salatalık, fasulye, karpuz ve börülce fidanlarımızı vatandaşlarımıza dağıtmaya başladık. Vatandaşlarımız bizden ücretsiz olarak aldıkları fidanları gönül rahatlığıyla bahçe ve balkonlarına dikebilirler. ” söz konusu.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu