Teknoloji

FTX Skandalının Başrollerinden Binance CEO’su CZ: “Herkes Kullanıcıları Koruma Sorumluluğunda Olmalı”

Binance CEO’su CZ, ‘Endüstrideki tüm oyuncular kullanıcıları koruma sorumluluğunu üstlenmeli’ açıklamasını yaptı.

Dünyanın önder blockchain ekosistemi ve kripto para altyapısı sağlayıcısı Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bugün Bali’de yapılan Business 20 (B20) Tepesinde konuştu.

B20 Doruğu Endonezya 2022, dünyanın dört bir yanındaki önderlerin bir ortaya gelerek memleketler arası iş dünyasında pürüzlerin aşılması ve gelecek büyüme adımlarına dair uzmanlıklarını paylaştığı G20 Doruğunun bir modülü. B20’nin teması, G20’nin “Hep Bir Arada ve Daha Güçlü İyileşme” temasını dayanaklar formda “Yenilikçi, Kapsayıcı ve İş Birliği İçerisinde Büyüme” olarak belirlendi.

CZ, teknolojinin geleceğinin yanı sıra küresel teknoloji ortamının ve yetenek alanlarının oluşturulmasını tartışmak üzere özel olarak seçilen dünya başkanlarından biriydi.

Son oturumda “geleceğin ekonomik büyümesini sağlamak için yenilikçiliğin gücünü kullanma” üzerine konuştu.

CZ, “Endüstrideki herkes kullanıcıları müdafaa sorumluluğunu üstlenmeli. Sanayi oyuncularının görüşlerini dinlemek ve güçlü standartlar oluşturmak için işbirliği yapabilmesini umuyoruz. Bu yıl gerçekleşen olaylara baktığımızda Binance, ortak kılavuzlar oluşturmanın ehemmiyetini görüyor. Ortak iş standartları oluşturabilmek için başka sanayi oyuncuları ile bir ortaya gelmeye çalışacağız. Tüm sanayi oyuncularının şeffaflıklarını artırmaları ve sanayiyi daha güçlü bir hale getirmek için bir arada çalışmaları gerekiyor.” dedi.

İş dünyası topluluğunun irtibat kurmak ve G20 devletlerinin maksatlarını paylaşmak ismine resmi diyalog forumu olan B20’ye çok sayıda ünlü isim katılıyor.

B20’ye katılan isimler: 

  • Jeff Bezos (Yönetim Kurulu Başkanı, Bezos Earth Fund; Yönetim Kurulu Başkanı, Amazon)

  • Mark Tucker (Grup Yönetim Kurulu Başkanı, HSBC Holdings)

  • Euisun Chung (İcra Kurulu Başkanı, Hyundai Motor Group)

  • Febriany Eddy (CEO, Vale Indonesia)

  • Mohammed Y. Al Qahtani (Kıdemli Başkan Yardımcı Saudi Aramco) de dahil olmak üzere 60’ın üzerinde iş dünyası başkanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu