Haber

Dünyaca Ünlü Sanatçılardan Eskişehir’de Depremzedeler İçin Konser

dünyaca ünlü virtüözler, Eskişehir‘de depremzedeler yararına verilen konserde seyirciyle buluştu.

türkiye Genç İş İnsanları Derneği işbirliğiyle düzenlenen yardım konserinde Eskişehir Büyükşehir Senfoni Orkestrası’na dünyaca ünlü keman virtüözü Maxim Vengerov, dünyaca ünlü genç çello virtüözü Sandra Lied Haga, keman ve viyola sanatçısı Özcan Ulucan ve piyano sanatçısı Birsen Ulucan eşlik etti ( TÜGİAD) ve Tasigo. .

Orkestra şefliğini Nadir Sakpınar’ın üstlendiği konserde, klasik müziğin iki önemli bestecisi LVBeethoven’ın Keman, Viyola ve Piyano Üçlü Konçertosu ile J.Brahms’ın Çello ve Keman İkili Konçertosu seslendirildi. Seyirciler konseri başından sonuna kadar büyük bir ilgiyle takip etti.

Sanatçılar adına konuşan Özcan Ulucan, hayatın acısını ve coşkusunu dengeleyen bir unsur olarak sanatın, Kahramanmaraş depremlerinin yol açtığı acının aşılmasında en büyük yardımcı olduğunu belirtti. Solistler, depremde hayatını kaybedenleri anmak için Ahmed Adnan Saygun’un Demet Süiti’nin ağıt tarzındaki Pelit bölümünü de seslendirdi.

Gecenin sonunda sahne alan ve sanatçılara teşekkür plaketi veren Milletvekili Utku Çakırözer, bu dört uluslararası sanatçıya Eskişehir’de depremzedeler yararına mükemmel bir konser verdikleri için herhangi bir yanıt almadan teşekkür etti. Bu açıklama üzerine seyirciler ayağa kalkıp sanatçıları uzun süre alkışladı. Yoğun programı nedeniyle konsere katılamayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, bu değerli gecede emeği geçen solist, şef, orkestra ve seyircilere teşekkür mesajı iletti.

Konser, tüm salonun solistleri ve orkestrayı uzun süre ayakta alkışlaması ile sona erdi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu