Teknoloji

ChatGPT Bir Köpeğin Hayatını Kurtardı

Kısa süre önce tanıtılan yapay zeka tabanlı dil modeli GPT-4 Dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Twitter’da bir kullanıcı, bu yapay zekanın köpeğinin hayatını kurtardığını iddia etti. “Cooper” kullanıcısına göre veteriner bulamadı Hastalık yapay zeka tarafından tespit edildi. Gelin bu ilginç iddiaya biraz daha yakından bakalım.

Kullanıcının Twitter’daki gönderisine göre kenar kömür ocağı Bir köpek hastalanınca veterinere götürüldü. Köpeği muayene eden veteriner, kene kaynaklı bir hastalık meydana geldiğini söyleyerek tedaviye başladı. Bu tedavi, Sassy adlı bir köpek için iyi çalıştı. Fakat bir süre sonra durum değişti. Hayvan eskisinden daha kötü durumdaydı. Cooper, evcil hayvanını bu kez kapsamlı kan testleri ile tekrar veterinere götürdüğünü ancak teşhis edilemiyorifade etti.

Konuyu GPT-4’e açıklayan kullanıcı doğru sonuca ulaştı

GPT-4 kullanan küçük arkadaşı için üzülen adam ChatGPT Artı Ona yaşadıklarını anlattı. Cooper Sassy’ye önce babesiosis teşhisi konulduğunu, tedavi edildiğini ve bu tedavinin ilk aşamada sonuç verdiğini anlattı. diş etlerin solgun söylenmiş. Hikayeyi anlatmaya devam eden adam, Sassy’ye yapılan kan tahlillerinin sonuçlarını da yapay zekaya verdi.

GPT-4 hikayenin tamamını öğrendikten sonra tedavi işe yaramadı ama bunun asıl nedeni köpekti. başka bir hastalık olabileceğini söyledi. Bu süreçte, Bir veteriner olmadığını defalarca vurgulayan GPT-4, Yine de YIKIM yoksa AIHA hastalıkları bu sorunlara neden olur” dedi. GPT-4, yine de en doğru teşhisi veterinerin koyacağını söylüyor.Hayvanın bir an önce tedavi edilmesi gerektiğini belirtti.

Farklı bir veteriner GPT-4 ile anlaştı: Köpeğin hastalığı IMHA idi

Cooper, GPT-4’ten aldığı bilgilerle farklı bir veterinere gittiğini ve durumu anlattığını söylüyor. Yapılan testler GPT-4’ü haklı çıkardı . Sassy, ​​IMHA’dan etkilendi.

Ancak GPT-3.5 kullanan ChatGPT, doğru tanı koyamadı!

Köpeğin tedavisi devam ederken Cooper bu kez GPT-3.5 modelini kullanıyor. ChatGPT Gerçek bir teşhis yapıp yapamayacağını merak etti. Hikayeyi olduğu gibi ChatGPT’ye anlatan Cooper, istediği cevabı alamadı. Yapay zeka, doğru teşhis koyamadı . Bu, GPT-4’ün GPT-3.5’ten ne kadar iyi olduğunun açık bir göstergesiydi. Ancak bir kez daha vurgulayalım ki ne GPT 4 ne de başka bir yapay zeka herhangi bir hastalığın kesin teşhisi için kullanılamaz. En doğru teşhis için doktorlara ve veterinerlere güvenmemiz gerekiyor.

Cooper’ın Twitter seline Buradailetişim yoluyla kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu