Haber

Cedi Osman’dan depremzedeler için yardım çağrısı

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 9 saat ortasında 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Yaşanan bu felaketin ardından spor dünyası tek yürek oldu ve bölgeye yardımını gösterdi.

Daha önce deprem bölgesine yardım eden NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’ta forma giyen milli basketbolcu Cedi Osman, bu sefer beyin sarsıntısından etkilenen çocukları için yardım beklediğini söyledi.

“Bu krizden en çok çocuklar etkileniyor”

Osman, UNICEF Türkiye’nin sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

“Milyonlarca çocuk, milyonlarca ihtiyaç. Milyonları etkileyen yıkıcı depremin üzerinden bugün tam bir ay geçecek. Bu krizden en çok çocuklar etkilendi.”

“Yardımlarınızla daha çok çocuğa ulaşabiliriz”

Çocukların bir kısmının ailesini, bir kısmının arkadaşlarını, bir kısmının da evini kaybettiğini kaydeden Osman, eğitimlerinin de etkilendiğini ve travmaya maruz kaldıklarını söyledi.

UNICEF’in sahada çocukların ve ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığını belirten Osman, şu çağrıda bulundu:

“Ama daha fazlasının yapılması gerekiyor. Hemen şimdi! Çocukların sizin desteğinize ihtiyacı var ve sizin yardımlarınızla daha fazla çocuğa ulaşabiliriz. Bana katılın, UNICEF’e katılın ve hemen bağışta bulunun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu