Ekonomi

Borsa İstanbul’daki tekstil şirketi geri alım programı açıkladı

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören tekstil şirketi Rubenis Tekstil (IS:RUBNS), KAP’a yaptığı açıklamada geri alım programı başlattığını duyurdu.

Rubenis Tekstil Yönetim Kurulu, dün aldığı kararla Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-22.1 Geri Alınan Paylar Tebliği ile 14.02.2023 tarih ve 9/177 sayılı ilke kararı kapsamında, borsada işlem gören paylarına ilişkin pay geri alım programı başlatılmasına karar verdi.

Şirket, pay geri alımı için ayrılacak fonu, şirket özkaynaklarından karşılanmak üzere azami 40 milyon TL olarak belirledi. Geri alıma konu olacak en yüksek pay miktarı ise 1 milyon adet olacak. Rubenis Tekstil’in pay geri alımı için öngördüğü süre ise azami 6 ay olarak belirlendi.

Milyarder yatırımcılar neye yatırım yapıyor? Yanıtı InvestingPro’da! Şimdi KAZAN kodunu kullanın, %20’ye varan indirimle kayıt olun.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

RUBNS payında son durum

RUBNS, son iki işlem gününde satıcılı hareket ederken Haziran ayının ilk haftasında %10’luk bir düşüş ivmesiyle 35,64 TL’den işlem görüyor.

Şirket payları, mevcut fiyat seviyesine göre yılbaşından bu yana %58’e yakın değer artışına sahip. InvestingPro’da ise RUBNS’nin adil değer fiyatı, şu an 62 TL olarak hesaplanmış durumda. Bu da 13 finansal modele göre ve orta belirsizlikte hissenin %74 gibi yüksek bir oranda iskontolu hareket ettiği öngörüsü anlamına geliyor.

Şirketin finansal özetini sunan ProTips’te ise Rubenis’in likit varlıklarının kısa vadeli borçlarının üzerinde olması, son 12 ayda kârlı kalması ve son 3 ayda güçlü performansa sahip olması öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu