Haber

Blinken’in Hakan Fidan’la kameralar önündeki gergin tavrı dikkat çekti

İsrail günlerdir Gazze’de masum sivilleri katlederken kara operasyonunu da hızlandırdı. Bölgede gerilim her geçen gün artarken, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Ankara’da ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Fidan ve Blinken, Dışişleri Bakanlığı’ndaki görüşme öncesinde basına görüntü verdi. O anlarda dün gece üst düzey yetkililer tarafından karşılanmayan Blinken’in gergin durumu kameralara yansıdı.

ÜST YETKİLİLER KARŞILAMAYA KATILMADI

Dün gece yarısı Ankara’ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Türkiye tarihinde ilk kez hiçbir üst düzey yetkilinin katılmadığı bir karşılama töreniyle karşılaştı. Aprondaki ışıkların açılmadığı karşılamanın ardından Blinken, çeşitli sokaklara asılan pankartlarla da tepki gösterdi.

FIDAN’LA YAYINLANDI

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bu sabah ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. İkili, toplantı öncesi kamera karşısına geçti. ABD’li bakanın o anlarda gergin olduğu gözlendi. Blinken’in Ankara’nın ardından Tokyo, Seul ve Yeni Delhi’yi ziyaret etmesi bekleniyor.

ERDOĞAN’IN YANSIMASINI VURDU

Blinken geçtiğimiz günlerde İsrail ziyareti sırasında “ABD Dışişleri Bakanı olarak değil, bir Yahudi olarak buradayım” demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözlere tepki göstererek, “Bu nasıl bir siyasetçidir, bu nasıl bir yaklaşımdır? Karşınızdakiler ben bölgeye Müslüman olarak yaklaşıyorum derse ne diyeceksiniz?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu