Ekonomi

Asya borsaları, RBA’nın faiz kararı öncesi karıştı

Avustralya’da S&P/ASX 200 yüzde 0,11 düştü. RBA’nın gecelik nakit faiz oranını 25 baz puan artırarak Haziran 2012’den bu yana en yüksek oran olan yüzde 3,6’ya çıkarması bekleniyor. Resmi verilere göre, ülke Ocak ayında dar bir ticaret fazlası verdi.

Japonya’da Nikkei 225 yüzde 0,52 ve Topix yüzde 0,43 yükseldi. Güney Kore’de Kospi yüzde 0.11 yükselirken, Kosdaq yüzde 0.18 düştü.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi ilk işlem saatinde %0,11 arttı. Anakara Çin’de Şanghay Bileşik kısmen yükselirken, Shenzhen Bileşik yüzde 0.22 düştü.

Resmi bilgilere göre Filipinler’de enflasyon gevşeme belirtileri gösterirken, Şubat ayı tüketici fiyatları endeksi yıllık bazda yüzde 8,6 arttı.

Çin ticaret verilerini günün ilerleyen saatlerinde yayınlayacak. Tayland’ın enflasyon verilerinin de açıklanması planlanıyor.

ABD’de bir gecede hisse senetleri, Dow dört günlük bir galibiyet serisi yakalarken büyük ölçüde kârda kaldı. Yatırımcılar ayrıca Fed Lideri Jerome Powell’ın merkez bankasının faiz artırım kampanyasına yönelik bir sonraki saldırıları duyurmak için Salı ve Çarşamba günü Kongre’den gelecek sözlerini bekliyor.

haberkelkit.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu