Haber

ABD, Kanada’daki orman yangınlarına yardım için 600’den fazla itfaiyeci ve uçak gönderdi

YENİ ABD, Kanada’da günlerdir devam eden ve ülkenin kuzeydoğu illerini de dumanlar içinde bırakan orman yangınlarıyla mücadele etmek için Kanada’ya 600’den fazla itfaiye ve yangın söndürme uçağı gönderdi.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kanada’daki orman yangınlarından çıkan dumanın ABD’ye ulaşması nedeniyle hava kalitesinin bozulmasına ilişkin Jean-Pierre, vatandaşları yerel yetkililerin uyarılarına kulak vermeye çağırdı.

Jean-Pierre, Beyaz Saray’ın Kanada hükümeti ile temas halinde olduğunu ve Kanada’nın yangınlarla mücadele çabalarına yardımcı olmak için 600’den fazla itfaiyeci ve destek ekibiyle birlikte yangın söndürme uçakları gönderdiklerini kaydetti.

Kahovka

ABD’li golf derneği PGA Tour’un Suudi Arabistan merkezli LIV Golf ile birleşme kararı sorulduğunda Jean-Pierre, bunun “özel bir anlaşma” olduğunu söyleyerek yorum yapmaktan kaçındı.

Ukrayna’da Kahovka Barajı’nın çökmesiyle ilgili gelişmeleri değerlendirmeye devam ettiklerini belirten Jean-Pierre, Ukraynalılar ile temas halinde olduklarını ifade etti.

Jean-Pierre, bazı eyalet yöneticilerinin düzensiz göçmenleri Demokrat yöneticilere sahip eyaletlere göndermesinin “tehlikeli ve kabul edilemez” olduğunu söyledi. Sözcü, Biden’ın göçmenlik politikalarının işe yaradığını savundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu